Црвена Звезда Београд / Red Star Belgrade / Crvena Zvezda

Switch to desktop

ДЕТАЉНА СТАТИСТИКА ДЕРБИЈА: Фримпонг јак на земљи, где су били Ле Талек и Руиз?

Као и пре нешто више од месец дана, РСБ је детаљно статистички покрио и 154. окршај вечитих ривала који је Партизан славио у своју корист резултатом 1:3. Прва ставка која упада у очи је потпуно одсуство са утакмице  Ле Талека и Руиза. Фримпонг јак у дуелу, Боаћи 100% прецизних пасова. Статистички вероватно најбољи дерби Гелора Канге.

17157681 1563281103711845 7313823351498104902 o

Црвена звезда је глатко изгубила дерби који је могао да јој донесе титулу, а синоћ је упутила 11 удараца, од којих су 3 ишла у оквир гола. Партизан је 13 пута шутирао на гол, од тога десет пута у оквир. Сваки шут Леонарда (4), Ђурђевића (3) и Тавамбе (1) ишао је у оквир гола. Звезда је пет пута шутирала из 16 метара, од тога 2 пута у оквир гола , док је наш ривал имао 7 шутева из 16 метара, и свих 7 је ишло у оквир гола. Звезда је имала 307/390 прецизних додавања, док је Партизан имао 178/244 успешних додавања. Основна тактичка замисао нашег тима, центаршутеви, није се показала добром јер је Звезда упутила само 4/17 успешних центаршутева ка голу ривала. Сваки наш шут у оквир гола дошао је преко напада са десне стране, док је Партизан своје шутеве у оквир гола равномерно распоредио нападима са оба бока, али и из средине.

Партизан је био агресивнији на јучерашњем дербију, направивши 34 фаула наспрам 23 Црвене звезде. Наш тим је имао 115 поседа лопте, док је Партизан имао 110, а оба тима су у просеку градила своје нападе по 11 секунди. Партизан је премоћ у поседу лопте имао у периоду од 0-30 минута, док је Звезда од 30-45 минута чак 65% времена држала лопту у ногама. Ипак, то није било довољно за квалитетан учинак у првом полувремену. И у периоду од 60-75 минута имали смо доминацију у поседу лопте (62:38), али смо тада примили и други гол. Наши момци су 17 пута ушли у казнени простор Партизана, док су гости 13 пута ушли у казнени простор црвено-белих.

Од 172 дуела колико их је било на мечу, Звезда је добила 83, а Партизан 89. Партизан је био успешнији у оба полувремена (38:42 у првом, и 45:47 у другом). Партизан је предност остварио и у ваздушним дуелима (36:28) махом преко Тавамбе, док је Звезда захваљујући Фримпонгу добила два дуела више на земљи (55:53).

Партизан је Звезди пресекао чак 51 лопту, док су наши момци 37 пута пресекли лопту фудбалерима Партизана.

Што се тиче индивидуалне статистике, од фудбалера Црвене звезде истакао се Фримпонг који је освојио 14/19 дуела - 18 од 19 дуела било је на земљи, а наш штопер је 14/18 решио успешно. Најлошији у дуел игри били су Ле Талек (7/21), Плавшић (4/15) и Руиз (5/17). Канга је добио 7/13 дуела, од тога 6/11 на земљи. Код гостију, поново се истакао Милетић који је добио 14/18 дуела, док је Тавамба био успешан у 16/34 дуела. Чак 24/34 дуела корпулентног нападача била су у ваздуху, а он је у том сегменту имао половичну успешност. Ђурђевић је био слаб у дуел игри добивши 7/23 дуела, док је проблематични Евертон 9/15 дуела решио у своју корист. Доналд је учествовао у премало дуела за своје стандарде, али је 6 од 8 успео да реши у своју корист.

Гелор Канга је чак 10 пута био фаулиран (није направио ниједан прекршај), учествовао је у 107 наших напада, и од сваког, сем од Сикимића, добио је лопту макар једном. Упутио је пет кључних пасова - 2 ка Ле Талеку, а по један Руизу, Плавшићу и Боаћију. Ле Талек је Кангу упослио чак 11 пута, док је Канга генерално пуно лопти дистрибуирао ка Плавшићу (9), а сваком осталом саиграчу је послао макар један пас. Интересантно, Боаћи ниједну лопту није добио од Плавшића. Очигледна тактика Партизана да се иде на Тавамбу изражена је следећим бројкама: Кљајић му је послао лопту чак 12 пута, а Вулићевић 11. Скоро сви остали играчи су Тавамби слали лопту једном или два пута.

У директној дуел игри, Фримпонг је био бољи од Ђурђевића (7:3), Петковић од Леонарда (5:3), док је за госте велику разлику правио Милетић неутралишући Руиза (1:6) и Боаћија (0:3). Наш нападач се пуно мучио и са Остојићем (1:5),  док је успешан био против Јевтовића, Евертона и Јанковића. У највише дуела, очекивано, учествовао је Тавамба који је надиграо Ле Талека (5:7), док је Вулићевић снажнији био од Срђана Плавшића (1:5). Највише лопти у нашем тиму губили су Петковић (7), Боаћи (8), Плавшић (7), док су код гостију грешили Леонардо (10), Тавамба (13), и Ђурђевић (12).

Боаћи је у пас игри био непогрешив (11/11), Канга је имао учинак 53/68, а Плавшић је са 63% посто (15/24) имао најслабији учинак код нас. У супарничком табору највише додавања имали су Кљајић (26/30) и Милетић (25/34), док је Јанковић са учинком 8/17 био најслабији појединац на терену.