Црвена Звезда Београд / Red Star Belgrade / Crvena Zvezda

Switch to desktop

Бод у сенци тешке повреде Плавшића

Фудбалери Црвене звезде одиграли су само 2:2 са екипом Младости из Лучана, иако су имали играча више од 50. минута утакмице. Оно што је и сам резултат ставило у други план је тешка повреда Срђана Плавшића.

DSC 3920

У 18. колу Суперлиге Црвена звезда није успела да повећа предност на табели у односу на најближе конкуренте, пошто је ремизирала на свом стадиону против неугодне Младости из Лучана, која је освојеним бодом крунисала добру суперлигашку јесен. Звезда је по прохладној вечери, пред 3600 гледалаца, почела у саставу: Манајловић - Петковић, Фибел, Ле Талек, Анђелковић- Доналд, Полетановић, Рачић, Срнић, Плавшић- Орландић. У наставку меча прилику су добили: Аџић, Сикимић и Андрија Луковић.

Прву прилику на мечу имао је Петар Орландић. Корпулентни нападач се добро снашао у 7. минуту на ивици казненог простора, ослободио се свог чувара и у доброј позицији шутирао ка голу противника, међутим вечерас одлични Крзнарић изашао је као победник у том дуелу. Само четири минута касније, екипа Младости долази у вођство. Брзоноги Саша Јовановић је утрчао иза наше одбране, добио пас у простор и смирено обишао Манојловића и довео свој тим у вођство. Ваља напоменути да је Јовановић био двоструки стрелац у првом овосезонском дуелу ових тимова. Исти играч је имао шансу у 25. минуту да дуплира вођство Лучанаца али је у ситуацији где је могао да шутира на гол, ипак одлучио да асистира и погрешио. У наставку акције прилику је имао Петар Орландић, али је на центаршут Плавшића слабо шутирао главом. Још једну прилику је Младост имала у првој трећини меча, Радивојевић је у сличној ситуацији као код првог гола побегао нашој одбрани, али је његов шут био лак плен Манојловића. Звезда је до изједначења дошла у 35. минуту утакмице. Агилни Анђелковић је отишао високо горе, ушао у средину и солопродором, после шута својом слабијом десном ногом, савладао Крзнарића. Са тим резултатом се отишло на одмор.

На почетку другог полувремена у 50. минуту десио се најстрашнији тренутак меча. Милосављевић без преке потребе на аут линији, дивљачки стартује са две ноге у Плавшића и како стоје ствари одвоја на дужи период од фудбалског терена омаленог везисту. Од тог тренутка Црвена звезда има играча више. Своју бројчану предност Звезда материјализује у 54. минуту. Орландић је био највиши у противничком казненом и главом шаље лопту у мрежу на центаршут Полетановића. Иако се чинило да ће Звезда рутински привести меч крају, контра гостију у 69. минуту и трк Радивојевића донели су поравнање резултата. Поново је Звездина одбрана заспала, Радивојевић утрчава сам са крила, добија лопту у празан простор и одличним шутем у даљи угао поравнава резултат на 2:2. До краја меча Звезда је имала иницијативу, али сем пар покушаја са дистанце који су ишли право у Крзнарића, Звезда није успела да постигне гол који би јој донео и победу.