Црвена Звезда Београд / Red Star Belgrade / Crvena Zvezda

Switch to desktop

Три бода после трилера: Звезда прегрмела Металац

Црвена звезда је пребродила треће узастопно гостовање и враћа се са тих гостовања са свих 9 бодова. Наш тим је задржао прво место и 6 бодова предности у односу на Партизан и Војводину.

У веома занимљивој утакмици 17. кола Суперлиге, фудбалери Црвене звезде и Металца су приказали одличну представу и задовољили све фудбалске сладокусце.

Утакмица је била пуна темпа на обе стране у великом делу утакмице али су мреже Манојловића и белића мировале све до 68. минута кад је екипа Металца повела голом капитена Панића. Голу Металца је претходила игра руком играча Металца али рука главног судије Новице Аранђеловског је показала на центар.

Звезда је стискала сво време Металац, који се успешно бранио све до 88 минута кад је Петар Орландић искористио одличан центаршут Ле Талека и са пар метара угурао лопту у мрежу.

Црвена звезда је тад осетила да може и да преокрене резултат па је кренула и по сва 3 бода. Упорност им се исплатила већ у следећем минуту, кад је после шута Доналда искоса са десне стране , голман Металца одбио у страну, на правом месту у право време се нашао велика нада нашег клуба Лука Аџић, који је одличним шутем са 7-8 метара закуцао лопту у небрањени део гола.

Почело је неописиво славље Делија који су у великом броју попуниле лепо фудбалско здање у Горњем Милановцу.

Металац - Црвена звезда 1:2 (0:0)

Стадион: Градски у Горњем Милановцу. Гледалаца: 3500.Судија: Нивица Анђелоски (Качарево). Жути картони: Панић, Каиседо, Ровчанин (Металац), Аџић (Црвена звезда)

Стрелци: 1:0 Панић у 68, 1:1 Орландић у 88, 1:2 Аџић у 89 минуту.

Металац: Белић, Никодијевић, Оташевић, Бондаренко, Симовић, Панић, Мијић, Стојковић ( од 75 Ивановић), Стојановић (од 69 Ровчанин), Младеновић (од 60 Јовановић), Каиседо.

Црвена звезда: Манојловић, Петковић, Ле Талек, Фибел, Анђелковић, Доналд, Полетановић, Срнић, Плавшић (од 83 Аџић), Ристић (од 21 Рачић), Сикимић (од 66 Орландић).

Фудбалери Црвене звезде у следећем 18. колу се састају на стадиону "Рајко Митић" са екипом Младости из Лучана у среду 30.11.2016.

ПОДРЖИМО НАШЕ МОМКЕ У ПОХОДУ ДО ЈЕСЕЊЕ ТИТУЛЕ. СВИ НА СТАДИОН!