Црвена Звезда Београд / Red Star Belgrade / Crvena Zvezda

Switch to desktop

Канга и Плавшић не дају титулу!

Фудбалери Црвене звезде савладали су новосадску Војводину у утакмици плеј офа резултатом 2:0. У драматичном мечу, једном од пет преосталих финала у борби за титулу, победу су донели Гелор Канга голом из пенала у 82. минуту, и Срђан Плавшић поготком у 90. минуту. Жути картон који је Канга добио после прославе гола значи и аутоматску суспензију на наредном мечу.

17016762 1563255780381044 172407654113419883 o

Црвена звезда широм је отворила врата својим навијачима до краја сезоне, а данас је, као што ће и до краја првенства бити, на талону била титула. Звезда је била лишена помоћи Мичела Доналда, којег је на терену заменио Полетановић, а управо је одсуством његове игре, као и Ле Талекове који је слабо био приметан у првих 45 минута, наш тим пропустио да оствари иницијативу на средини терена. Руиз је меч почео на десном крилу, што је помало и изненађујући потез када се зна да су Плавшић и Петковић одлично функционисали по десној страни. Једним делом је наша игра и због тога трпела, јер костарикански интернационалац није успевао да се снађе у нападачким задацима. Ипак, већ у петом минуту видели смо прву шансу за наш тим када је Боаћи после једне комбинације лепо себи искреирао позицију за шут, али је његов волеј ударац одбранио Роцков. Војводина је почела агресивно, истицао се Никола Трујић који је водио пар жестоких дуела са Фримпонгом чија је брзина била од капиталног значаја за Звезду која је остављала простор ривалу, с обзиром на високу поставку последње линије.

Канга је, као и на мору досадашњих утакмица, имао слободу у игри и максимално је користио шутевима са дистанце. Мада је одиграо слабије него иначе, имао је пар веома добрих лопти, од тога једну за Боаћија који се спетљао у одсутном тренутку, те је габонски репрезетативац шансу за гол тражио у пројектилима са дистанце.Звезда је имала већи посед лопте, већу иницијативу, али су изостали добри центаршутеви. Војводина је своје прилике имала, једном после контре коју је отворио Плавшић, једном после несхватљивог кикса последње линије где је Манојловић на крају скинуо лопту практично са гол линије, а можда најбоља шанса била је у 42. минуту после фаула у опасној зони. Високи играчи Војводине добро су одрадили прекид, а опасан шут Планића главом завршио је замало поред гола. То је уједно била и последња права прилика у првих 45 минута игре који су завршени без голова – Звезда је јалово нападала, публика је бивала нервознија ,а јасно је било да нешто мора да се мења у паузи.

Та промена била је управо пребацивање Плавшића на десну страну, где је у последње време феноменално сарађивао са Петковићем, и игра Црвене звезде одмах је добила нову димензију. Само три минута игре прошла су у наставку, а актуелни шампион имао је колосалне три прилике у једном ападу који је управо ишао по десној страни. Велика гужва створила се у казненом простору Војводине, нанизала су се чак три ударца из петерца, али гола није било. Стадион се у потпуности пробудио, а навијачи су осетили важност овог меча који је био једно од пет финала која су се играла за титулу првака. Звезда је имала потпуну теренску инцијативу, а гости из Новог Сада су се одлучили за контранападе за које су имали простор. Срећом, добрим делом меча их нису користили.

Прву промену у тиму Звезде Гроф Божовић је извршио у 68. минуту када је Полетановића заменио Михаило Ристић. Млади Звездин играч се тако после дужег времена вратио на своју матичну позицију, у везни ред, после низа рокада по левој страни. Детаљ који је промеио меч десио се у 70. минуту када је наш бивши леви бек, Никола Антић, добио директан црвени картон због прилично непромишљеног потеза када је вероватно упутио низ тешких увреда судији. Врло јасно је судија Обрадовић ставио до знања да неће у том случају толерисати било какве испаде, недисциплину и нефер игру, те је наш бивши играч пре времена завршио меч. Овај потез дао је велики ветар у леђа београдски црвено-белима који су наставили са жестоком иницијативом и нападима ка голу Војводине. Бучно је наша публика пратила сваки напад Звезде у жељи да заједно дођемо до гола и наставимо са одбраном титуле коју чувамо кроз читав шампионат. Играо се 79. минут када је Канга послао перфектну лопту за Боаћија који је заломио чувара у шеснаестерцу и изборио пенал за наш тим. Бурни протести играча Војводине завршени су напуштањем терена њихових играча, што није први пут да ово раде. Бура се стишала после пар минута, а прилику да изведе пенал имао је Гелор Канга, који је и овога пута био прецизан. Изазвао је Звездин плејмејкер делиријум на северној трибини, а због скидања дреса приликом прославе гола добио је жути картон који ће га због суспензије одвојити од терена у наредној утакмици.

Ипак, на данашњем мечу који је завршен резултатом 2:0 након поготка Плавшића на лепу асистенцију Боаћија на крају утакмице броји се само победа која нас доводи један корак ближе титули првака.