Црвена Звезда Београд / Red Star Belgrade / Crvena Zvezda

Switch to desktop

ЗВЕЗДА СПРЕМНА ЗА ДУПЛУ КРУНУ: Чукарички прегажен у првом мечу!

Фудбалери Црвене звезде убедљиво су савладали Чукарички у оквиру прве полуфиналне утакмице Купа Србије резултатом 1:4. Два гола постигао је Боаћи, а по један Ле Талек и Плавшић. Одлична игра у првом полувремену и увертира пред најважније битке у сезони. Звезда после дуго, дуго година близу дупле круне!

16826002 1553352288038060 586806104646848452 o

Звезда је први меч на Брду прилично лако решила, већ у првих 45 минута игре када је и постављен коначан резултат меча. Као ретко када у овој полусезони, наши момци су приказали веома течну, садржајну и маштовиту игру за коју одбрана Чукаричког није имала решења. У састав се вратио Душан Анђелковић који је своју повратничку партију крунисао асистенцијом за Ле Талека којем је погодак главом за вођство од 0:1 доста значио на психолошком плану, с обзиром на то да већ неко време не игра на свом нивоу. Одлично је функционисала осовина Петковић-Плавшић, можда и најубојитије оружје Звезде у последње време, а Атомски мрав је приказао одличну партију и у право време подигао форму на оптималан ниво, пред пет финалних првенствених утакмица и завршницу Купа Србије. Управо после комбинације по десној страни је Боаћи постигао први од своја два данашња гола, потврдивши добру форму чији ће значај бити немерљив у борби за одбрану титуле којa ће се водити до краја маја месеца. Срђан Плавшић је за агилно и квалитетно прво полувреме награђен голом у 33. минуту иако је према званичној информацији у питању аутогол Ђурића.

Звезда је после само 45 минута готово решила питање победника, а домаћи су успели да постигну утешан погодак преко Јовановића непосредно након другог гола Ричмонда Боаћија, али то вероватно неће бити довољно за реванш меч у којем Звезда улази са огромном, готово ненадокнадивом предношћу. У другом делу игре наши момци су подигли ручну, дозволили Чукаричком неколико добрих шанси, али и искористили прилику да одморе неке од носилаца игре попут Канге, који ће имати лидерску улогу у финишу првенства и Купа. Звездина партија из првог дела игре умногоме је подсетила на победу од 2:7 такође на Бановом брду, а мечеви на овом стадиону већ традиционално обилују головима и све више пријају момцима у црвено-белим дресовима.

Звездини играчи настављају обавезе у првенству у недељу против Војводине, а велика обавеза сваког навијача Црвене звезде је да испуни стадион Рајко Митић и својим присуством помогне Звезди да одбрани заслужену титулу!