Црвена Звезда Београд / Red Star Belgrade / Crvena Zvezda

Switch to desktop

ЗАСВИРАЛА ВИОЛИНА: Вујаклија матирао Спартак!

Фудбалери Црвене звезде савладали су екипу суботичког Спартака на свом терену резултатом 2:1, у 28. колу Суперлиге. Двоструки стрелац био је Срђан Вујаклија који је одлично искористио добијен простор услед ровитог стања Ричмонда Боаћија (играо у наставку).

17157823 1568783449828277 6950773798268504100 o

На данашњем мечу дебитовао је и млади Иван Илић, момак рођен 2001. године и према еминентним мишљењима људи око Црвене звезде, вероватно највећи таленат у нашој Омладинској школи. Нису се навијачи ни поштено сместили на своје столице, а мрежа суботичког Спартака већ се затресла – одлично је Милић ишчупао једну лопту на средини терена у другом минуту, искомбиновао са Петковићем по десној страни, лопта је ушла у срце казненог простора, а најсналажљивији био је Срђан Вујаклија, који је данас мењао ровитог Ричмонда Боаћија. Био је то првенац Вујаклије на званичним утакмицама у дресу Црвене звезде и повод да демонстрира још једном чувено свирање виолине приликом прославе гола, овога пута у нашем дресу. Звезда је имала иницијативу, гол је скинуо психолошку стегу са наших момака, а од Суботичана смо у првих 45 минута мало видели.

Било је лепо видети повратак Михаила Ристића који је по левој страни сарађивао са стандардно агилним Плавшићем, али је био приметан и недостатак физичке спреме код нашег левог бека, који је у пар наврата пропустио да се врати у одбрану и испрати напад ривала. Канга и Доналд су комбиновали по средини терена, и један и други су претили шутевима са дистанце, а Канга је осокољен голом против московског Спартака наставио да одапиње шутеве са велике удаљености, и умало био прецизан у 29. минуту. Само минут раније, после корнера који је извео исти играч, Фримпонг се одлично снашао у петерцу, али његов ударац није нашао пут до мреже. Ипак, колику год да је Звезда имала иницијативу, од правог фудбала видели смо мало – углавном се играло споро, без пресинга и „иза лопте“, где су играчи оба тима чекали противника да лагано дође до неких четрдесетак метара од гола и тек онда кретали у одбрану. Звезда је умела да користи недостатак концентрације у противничким нападима, пар пута је повукла опасне контре, али промене резултата није било, те је прво полувреме завршено резултатом 1:0.

Није било кадровских промена након полувремена, али је врло брзо по наставку утакмице Спартак стигао до поравнања резултата. Споро је играла Звезда, није показала жељу да иде ка другом голу, што су Суботичани казнили. Мада је Фримпонг агилно узимао лопте противницима, није имао подршку саиграча те је једна лопта на средини терена стигла до Мудринског који је лепо одложио десно ка Ивановићу који је, након варке, успео да матира Манојловића. Био је ово повод нашим играчима да се тргну и уозбиље на терену, што се врло брзо и десило – само пар минута касније озбиљно је припретио Михаило Ристић лепим ударцем са двадесетак метара. Ипак, Остојић је био на месту и успео лопту да избаци у корнер. Гроф је са клупе подигао Милијаша и Боаћија што је био знак да све карте морају да се ставе на напад. И поред шока који је уследио изједначујућим голом Спартака, виолина на Маракани није престајала да се свира – Канга је успео у 59. минуту да упосли Вујаклију који је перфектно реализовао шут и у даљи угао шутнуо лопту која је завршила у мрежи за ново вођство од 2:1. Био је то уједно и последњи потез данас одличног Звездиног нападача којег је заменио Ричмонд Боаћи.

Спартак је дефинитивно играо твореније од већине ривала који дођу на стадион Рајко Митић, те је у више наврата оставио доста простора за напад нашим момцима – међутим, данас реализација контранапада није била наша јача страна. Плавшић је повукао једну такву у 70. минуту, али уместо да упосли једног од два слободна саиграча, одлучио се за ударац који је био непрецизан. Слично као и у првом делу игре, смењивали су се шутеви са дистанце наших играча, а поново су претили Канга и Доналд. Звездин стамени задњи везни ни данас, ипак, није блистао што се видело у неколико наврата када је прилично лако испадао на средини терена и допуштао Спартаку да развија игру. Са друге стране, учинковит је био Гелор Канга (асистенција за Вујаклију) који је апалузима испраћен када га је заменио Ненад Милијаш. До краја меча није било промене резултата, па је Звезда мало теже него што се очекивало славила резултатом 2:1 и на тај начин направила крупан корак ка одржању стабилне предности пред плеј оф.