Црвена Звезда Београд / Red Star Belgrade / Crvena Zvezda

Switch to desktop

ЛУДИЛО НА БРДУ: Боаћи решетао, Анђелко и трагичар и херој!

Фудбалери Црвене звезде савладали су у гостима екипу Чукаричког резутатом 3:4. У лудој утакмици са пуно узбуђења, уз два гола Ричмонда Боаћија, Душан Анђелковић је прешао трновит пут од апсолутног трагичара до меч-винера. Победа од капиталног значаја у борби за титулу и забрињавајућа порозност наше одбране...

16826002 1553352288038060 586806104646848452 o

Помало изненађујуће је било то што се Џон Руиз није нашао ни међу 18 играча који конкуришу за овај меч. Уместо њега, на терену је био Немања Милић, а на клупи скоро па заборављени Славољуб Срнић. Црвено-бели су јако добро отворили меч, већ од старта наметнули свој ритам, а после само 8 минута било је 0:1 на семафору. Осовина Канга-Боаћи поново је прорадила, а после перфектног паса габонског плејмејкера Боаћи је немилосрдно сместио лопту у мрежу. На тај начин, стамени Звездин шпиц је наставио голгетерску серију на гостујућим теренима и потврдио епитет великог појачања.

Није прошло ни 10 минута од вођства, а Звезда је већ дуплирала предност – поново је архитекта новог поготка био Канга, који је лепршавом, течном и пре свега прецизном игром упошљавао своје саиграче. Још једна ласерска лопта најбољег нашег појединца у првих 20 минута стигла је до Доналда који је био оборен у казненом простору. Мажић није имао дилему, био је пенал, а Луковић је био сигуран за 0:2. Звезда је могла да постигне и још који гол, али је како је време пролазило темпо меча бивао све спорији, што је евидентно одговарало гостима који су после почетка у којем су као грогирани боксер тумарали по терену, успели да збију редове и крену у контраналет. Фримпонг је блистао у одбрани, али није имао подршку саиграча – Анђелковић је након велике грешке у смирај првог дела игре поклонио пенал домаћима, што је Ожеговић искористио и смањио на 1:2. Тако је интересантно полувреме, са чак два казнена ударца, и окончано, а Гроф је сигурно имао шта да каже својим изабраницима који су у првих 45 минтуа били бољи ривал, али нису одржали убедљиву предност.

Друго полувреме било је јако узбуљдиво, а предност коју је Звезда стекла брзо је нестала. Растрчано, полетно и мотивисано је деловао Чукарички који је после само четири минута игре у наставку изједначио.  Био је то шок за играче Црвене звезде, који срећом нису клонули већ су наставили са својом игром која је нешто касније резултирала и новим вођством. Бледо је играо Немања Милић током великог дела меча, али јеу 54. минуту био довољно присебан да упосли Петковића који је након тога асистирао усамљеном Боаћију за 2:3. Поново је Боаћи био двоструки стрелац и поново показао раскошан фудбалски таленат, али славље наших играча није дуго трајало.

Само тринаест минута касније резултат је поново био изједначен – једну од најлошијих дефанзивних партија ове сезоне одиграо је Анђелковић који је након скривљеног пенала пропустио да причува свог играча, Јевтића, који је поравнао резултат и утакмицу поново учинио драматичном.  Био је ово један од најбољих и најефикаснијих мечева у читавој сезони, али навијачима Звезде се свакако неће свидети чињеница да је одбрана показала да је и даље веома порозна и да је, на нашу велику жалост, тотално неуиграна. „Луд“ меч настављен је у високом ритму, тотално атипичном за српске терене, а играч који је био трагичар практично је израстао у хероја – Душан Анђелковић, као и много пута до сада, био је присебан онда када је то највише било потребно и две своје грешке анулирао капитално важним поготком. Играо се 83. минут када је ишла акција по левој страни, а после мирног одлагања лопте Боаћија Звездин бек се лепо снашао и постигао свој седми гол у лиги за вођство од 3:4.

До краја меча није било резултатских промена па је веома интересантан меч завршен веома, веома важном победом црвено-белих.