Црвена Звезда Београд / Red Star Belgrade / Crvena Zvezda

Switch to desktop

Црвена звезда Београд - Red Star Belgrade - Crvena Zvezda Beograd

Тројке срушиле Звезду

Црвена звезда поражена је на старту финалне серије плеј-офа. Црвено-бели су после велике борбе и доста преокрета изгубили резултатом 92:83. Партизан је тако повео са 1-0, а други меч у коме ће Звезда бити домаћин на програму је у петак 8. јуна.

Изабраници тренера Светислава Пешића нису могли да се одбране од фантастичног шута црно-белих за три поена који је у овом мечу био превага на тасу Партизана. Црно-бели су погодили чак 13 тројки уз 48 одсто реализације. Кључна серија прецизних шутева догодила се половином последње деонице када су Анђушић, Џејмс и Милосављевић у три узастопна напада били неумољиви ван линије 6,75. Партизан је у тим тренуцима стекао 13 поена предности (84:71) и тиме практично обезбедио победу.

Звезда је слабо почела меч, као да је нервоза учинила своје што је Партизан искористио на прави начин и лако дошао до вођства.  Партизан је био доминантан у скоку, знатно бољи у шуту па је тројком Божића дошао до двоцифреног вођства (21:10). Црвено бели су имали доста проблема са реализацијом, ништа није полазило за руком Пешићевим изабраницима па је Партизан у 16 минуту дошао до максималних 16 поена вишка (41:25).

Звезда је ипак до одласка на велики одмор отишла са 10 поена минуса и чини се у том тренутку имала добар резултат с обзиром да су чак петорица играча имала негативан индекс корисности.

У другом полувремену виђена је потпуно другачија слика. Црвено-бели су показали да имају карактер, били су веома борбени и агресивни у одбрани, па је предност вечитог ривала почела да се топи. Прву тројку за Звезду погодио је Суботић у 24. минуту, а само 60 секунди касније Звезда је пришла на два поена минуса (51:49). Партизан је направио серију 8:0 поново се одлепио на 10 поена предности, али је уследио жесток одговор.

Црвено-бели су одиграли сјајну одбрану, Немања Недовић је имао одличну епизодну улогу, а њему се придружио и Филип Човић који је тројком донео предност Звезди (63:62). У тренуцима када је Звезда имала прилику да преломи меч и резултатски се одлепи, црвено-бели су направили неколико узастопних грешака у нападу и пропустили шансу да направе брејк.

Партизан МТС – Црвена звезда ДИВА 92:83 (23:14, 22:21, 19:28, 28:20)

Партризан МТС: Кецман, Радуљица 13, Лучић 8, Милосављевић 18, Бешовић, Божић 3, Чакаревић 8, Џејмс 15, Мачван 5, Ђекић, Анђушић 16, Бертанс 6.

Црвена звезда ДИВА: Човић 5, Илић 6, Лазић, Недовић 10, Лешић 4, Суботић 13, Радивојевић 2, Николић, Томас 21, Милутиновић 4, Б. Поповић 10, П. Поповић 8.